Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry(7)

3. 4. 2006

Kvalitních závodních her se fanouškům freeware v poslední době nějak nedostává, což je myslím dost velká škoda. Hráčů, kteří si čas od času rádi zajezdí v ďábelsky rychlém automobilu po předem připravených tratích proti zdatným protivníkům je v každém případě dostatek, udělat však podobnou hru s alespoň kapku věrohodným chováním auta není nic snadného.

I přes to se však odvážlivci najdou, což potvrzuje právě dnes vydaný Park Racer a je až překvapivě zdařilým zástupcem závodního žánru. Nevěříte? Stáhněte si vcelku malý soubor a přesvědčte se o tom sami.

Neusedneme do žádného sportovního auta, které bychom snad mohli při troše štěstí spatřit takParkRaceré na našich silnicích, nýbrž do opravdové formule, což se hned tak obyčejnému smrtelníkovi nepoštěstí. Ještě dříve než se vrhnete do svého historicky prvního závodu bude na vás, abyste si zvolili z široké nabídky svou vlastní formuli, s níž se následně pokusíte porazit veškeré nepřátele.

A že jich nebude málo, navíc to nebudou ani zdaleka nováčci a budete-li chtít protnout cílovou pásku jako první, bude to chtít hodně snahy a píle a pochopitelně také dobře vybraný stroj. Mezi těmi nejsou rozdíly pouze kosmetické, nýbrž se navzájem liší schopností akcelerace, maximální rychlosti ap.

Poté co již máte vybraného plechového miláčka, rozevře se herní obrazovkParkRacera s možností výběru tratě. Ty se navzájem liší délkou a složitostí zatáček, přičemž nastavitelný je i počet kol, jež bude třeba absolvovat. Dobrou zprávou rozhodně je, že tratě nejsou nijak blokované, tudíž si můžete hned od samotného počátku vyzkoušet kteroukoliv z nabízených.

Vše dosud zmíněné zní rozhodně zajímavě, bohužel však není vše natolik příjemné, jak bychom si možná představovali. Jednou ze zásadních nepříjemných věcí je fakt, že okolní prostředí tratí je ve všech případech takřka totožné, po chvíli vás tedy dozajista přestane bavit na neustále se opakující přírodní výjevy. Další věc, co se mi na Park Raceru příliš nezamlouvala byla vcelku nízká rychlost vozítek. Sice bohužel nemáte k dispozici ukazatel rychlosti, i tak bohužel nemá hra spád a již po několika závodech působí vaše jízda příliš zdlouhavě. I přes to se však jedná o jeden z nejpovedenějších simulací formulí za poslední dobu, čemuž odpovídá také výsledné hodnocení.

STAHUJ