Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přestupový kolotoč se nejspíš roztočí již velmi brzy...

26. 5. 2006
 

ObrazekDá se očekávat, že se v následujících týdnech dozvíme pravdu o některých z očekávaných přestupů na trhu s jezdci F1.

Vypadalo to, že situace bude ještě komplikovanější, když Michael Schumacher oznámil, že by mohl mohl se svým rozhodnutím počkat až do konce roku, ale proti všemu očekávání se zdá, že by to nemuselo znamenat, že se s ostatními přestupy bude čekat, dokud se nerozhodne.

Hlavní událostí by se mohlo stát očekávané potvrzení přestupu Kimi Räikkönena k Ferrari, ať už s Michaelem Schumacherem v druhém kokpitu, nebo bez něj. Další otázkou je, zda Juan Pablo Montoya, jak mnozí očekávají, opustí McLaren. To by mohlo otevřít dveře Lewisi Hamiltonovi.

V neděli Renault naznačil, že novinky o jeho budoucím jezdeckém složení by nemusely být daleko, a v úvahu stále připadá Juan Pablo Montoya spolu s Giancarlem Fisichellou a Heikki Kovalainenem.

I Ron Dennis dal najevo, že McLaren má dobrou představu o tom, jakým směrem se hodlá vydat v otázce toho, kdo se v týmu objeví v roce 2007 po boku Fernanda Alonsa, ačkoli také naznačil, že se stále dá počítat s více než jedním scénářem.

"V první řadě máme nyní velmi jasný plán," řekl Dennis. "Víme přesně, co jako tým děláme. Začneme náš plán realizovat. Máme opatření pro všechny eventuality. Myslíme si, že jsme nyní v týmu v té fázi, kdy začneme dělat rozhodnutí, která se mohou stát zjevnými v průběhu následujících dvou nebo tří týdnů.

Někdy musíte být ohleduplní vůčisponzorům týmu, a tak podobně. Někdy jsou tu další podílníci a členové vedení. Všichni tito lidé musí podporovat vaše záměry a plány. Udělali jsme jasný plán, jak postupovat kupředu, a v průběhu příštích týdnů ho budeme rozvíjet."

Jean Todt mezitím dělal, co mohl, aby popřel, že se přestupový kolotoč roztočí v brzké době: "Víte, svým způsobem je to trochu únavné mít pořád kolem sebe spekulace, a víme, že jakmile oznámíme jezdce, podnítíme tím nové spekulace. Když odpovíme na tyto nové spekulace, budeme tu mít zase další, takže, v jistém smyslu, soustředit se na současné spekulace o jezdcích je celkem dobré, protože se nedostaneme k dalším záležitostem.

Michael řekl, že pokud chci, tak mohu... oznámíme jezdce dříve. Společně s Michaelem. Máme v týmu dobrou harmonii. Každý ví, že Michael je v týmem rozmazlován jako dítě, což si zaslouží, společně s Felipem. Vycházejí spolu moc dobře.

Musíte se podívat na fotku z pódia při minulé Velké ceně. Uvidíte harmonii. Takže chci, aby byl Michael spokojený, a také aby byl Felipe spokojený. S tímto na zřeteli musíme zajistit, aby Ferrari bylo v silném postavení v současnosti i v budoucnosti. To také uděláme a společně s Michaelem. Až se bude Michael cítit na to, abychom to oznámili, uděláme to, měli bychom to zveřejnit někdy kolem Monzy."

Todt popřel spekulace, že jeden z budoucích jezdců Ferrari bude oznámen brzy, a řekl, že tým nebude zveřejňovat jména jezdců postupně: "Ne. Všechno. V jednom kuse. Najednou."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Schumach je nejlepsi

(schumivrm :-), 14. 6. 2006 12:00)

Kdyby Michael odesel z f1 byla by to strasnya nuda tak at tam este 1 rok vostane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!